Разлика помеѓу преработките на „Дијалектологија“

с
Бот Додава: nl:Dialectologie
с (Бот менува: во предвид -> предвид)
с (Бот Додава: nl:Dialectologie)
[[ka:დიალექტოლოგია]]
[[lb:Dialektologie]]
[[nl:Dialectologie]]
[[pl:Dialektologia]]
[[ru:Диалектология]]
6.250

уредувања