Марулево (Горноџумајско): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Нема опис на уредувањето
 
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Села во Пиринска Македонија|
| слика мапа=
| име=Марулево
2.779

уредувања