Солунски конгрес од 1903 година: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Категорија:Илинденско востание)
Нема опис на уредувањето
На тој начин црелокупниот организационен механизам на [[ВМРО]] бил ставен во движење.
 
[[Категорија:Историја на македонскиот народ]]
[[Категорија:Илинденско востание]]