Разлика помеѓу преработките на „Седма крстоносна војна“

с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: da:7. korstog)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
|conflict=Седма крстоносна војна
|partof=[[Крстоносни војни]]
|image=[[ImageПодатотека:Crusade damietta.jpg|200px]]
|caption=Луј IX ја напаѓа Дамиета
|date=[[1248]]-[[1254]]
941.847

уредувања