Разлика помеѓу преработките на „Деметриос Викелас“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Менува: pt:Dimítrios Vikélas)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:Demetrius_Vikelas.jpg|thumb|Деметриус Викелас]]
'''Деметриос Викелас''', а познат и како '''Бикелас''' ([[грчки]]: Δημήτριος Βικέλας)([[15 февруари]] [[1835]] - [[20 јули]] [[1908]]) бил грчки бизнисмен и писател. Тој бил првиот претседател на [[Интернационален олимписки комитет|Интернационалниот олимписки комитет]] (ИОК), од [[1894]] до [[1896]].
 
941.847

уредувања