Разлика помеѓу преработките на „Антипатридска династија“

с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: sh:Antipatridi)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:Diadochen1.png|thumb|right|float|300px|
{{legend|#50A249|Кралство на [[Касандар]]}}
{{legend|#C3B933|Кралство на [[Селекус]]}}
941.847

уредувања