Разлика помеѓу преработките на „Џибути (град)“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: cy:Dinas Djibouti)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
 
 
[[ImageПодатотека:Djibouti_Port.JPG|thumb|left|Градското пристаниште]]
 
 
941.847

уредувања