Разлика помеѓу преработките на „Бакарно време“

Додадени 50 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
*[http://www.musmk.org.mk/mk/oddeli/arheologija.php#eneolit Енеолит]
 
[[Категорија:Археологија|*]]
[[Категорија:Археолошки никулци]]
 
980

уредувања