Разлика помеѓу преработките на „Земјоделство на Инките“

нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: {{Инки}} '''Земјоделството на Инките''' била една од најважните гранки во [[Општество на И...)
 
*{{es icon}} Muxica Editores: ''Culturas Prehispánicas'' ISBN 9972-617-10-6.
*Rivero Luque: ''The use of the chakitaqlla in the Andes'', 1987.
 
{{Инки-никулец}}
 
[[Category:Инки]]