Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Русија“

Додадени 36 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: fa:پرچم روسیه; козметичке промене
с (Бот Додава: ms:Bendera Rusia)
с (Бот Додава: fa:پرچم روسیه; козметичке промене)
[[СликаПодатотека:Flag of Russia.svg|мини|десно|200п|Државното знаме на Руската федерација]]
'''Државното знаме на Руската федерација''' претставува [[правоаголник]] со три бои, од кој најгорната е бела, средната е сина и најдолната е црвена. Односот помеѓу ширината и должината е 2:3.
 
[[Категорија: Русија]]
{{рус-никулец}}
{{Europe topic|Знаме на|Знамиња во Европа}}
 
[[Категорија: Русија]]
 
[[ar:علم روسيا]]
[[et:Venemaa lipp]]
[[eu:Errusiako bandera]]
[[fa:پرچم روسیه]]
[[fi:Venäjän lippu]]
[[fr:Drapeau de la Russie]]