Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Индонезија“

нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: {{politbox|country=Indonesia|image=Garuda Pancasila, Coat Arms of Indonesia.svg|size=110|title=Индонезија}} |align=left| *Панцасила *[[...)
 
{{politbox|country=IndonesiaИндонезија|image=Garuda Pancasila, Coat Arms of Indonesia.svg|size=110|title=Индонезија}}
|align=left|
*[[Панцасила]]