Разлика помеѓу преработките на „Негидалски јазик“

Додадени 22 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: fi:Negidaalin kieli; козметичке промене
с (Бот Додава: lt:Negidalų kalba)
с (Бот Додава: fi:Negidaalin kieli; козметичке промене)
 
{{алтајски јазици}}
 
 
 
[[Категорија:Алтајски јазици]]
[[en:Negidal language]]
[[eo:Negidala lingvo]]
[[fi:Negidaalin kieli]]
[[lt:Negidalų kalba]]
[[nn:Negidalsk språk]]