Разлика помеѓу преработките на „Делос“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{Infobox World Heritage Site
|WHS = Дилос
|Image = [[ImageПодатотека:Italy and Greece 306.jpg|225px|Колона со фалус во Стивадион]]
|State Party = {{GRE}}
|Type = Културно
941.847

уредувања