Рен (град): Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 13 години
рен
(рен)
(рен)
== Економија ==
 
Во Рен се наоѓа фабриката за автомобили [[Цитроен]]. Покрај автомобилската индустрија во градот е развиена и телекомуникацисата индустрија.
 
 
755

уредувања