Разлика помеѓу преработките на „Јагулолики“

Додадени 54 бајти ,  пред 12 години
с
Мала промена
(Нова статија)
 
с (Мала промена)
| image = Anguilla anguilla.jpg
| image_width = 240px
| image_caption = Обична јагула (''[[Обична јагула|Anguilla anguilla]]'')
| regnum = [[Animalia]]
| phylum = [[Chordata]]