Силвија Стојановска: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| починал-причина =
| националност = [[Македонка]]
| познат = по улогата во: <br>[[Комедијанти (телевизиска серија)|Комедијанти]]<br> [[Трето доба (телевизиска серија)|Трето доба]]<br>[[Пред дождот (филм)|Пред дождот]]<br>[[Ослободување на Скопје (филм) |Ослободување на Скопје]]<br>[[Фамилија Марковски (телевизиска серија) |Фамилија Марковски]]
| занимање = глумица
| сопружник = [[Ненад Стојановски]]
Анонимен корисник