Разлика помеѓу преработките на „Американски Девствени Острови“

с
нема опис на уредувањето
с
| recognized_regional_languages = [[Креолски англиски јазик (Девствени ОСтрови)|Креолски англиски]]
| demonym = {{hlist|[[Девственоостровци|Девственоостровец/ка]]|[[Американци|Соединетодржавец/ка (државјанство на САД дадено од 1927 година)]]}}
| capital = [[CharlotteШарлота Amalie,Амалија U.S. Virgin Islands(град)|CharlotteШарлота AmalieАмалија]]
| largest_city = [[Шарлота Амалија (град)|Шарлота Амалија]]
| coordinates = {{Coord|18|21|N|64|56|W}}