Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

с
нема опис на уредувањето
с
 
| image_size = 150px
| caption =
| fullname =ФутбалскиФудбалски Клуб Шкендија
| nickname = ''Kuq e Zi'' (Црвено-црните)
| founded = {{Start date and age|df=yes|1979|8|27}}
| capacity = 15,000
| owner = Ecolog International
| chrtitle = PresidentПретседател
| chairman = Висар Беџети
| manager = СимонЕрнест КолманЃока
| league = [[Прва македонска фудбалска лига|Прва македонска лига]]
| season = [[Прва фудбалска лига на Македонија 2019/2020|2019/20]]<br />(недовршена)