Разлика помеѓу преработките на „Slipknot“

Додадени 70 бајти ,  пред 12 години
+кат.
(as)
 
(+кат.)
'''Slipknot''' е американска метал група од Лова, САД, кои се формирани во 1995 година. Сите членови на групата носат уникатни маски.
 
[[Категорија:Американски метал групи]]
 
[[an:Slipknot]]