Разлика помеѓу преработките на „14 март (родени)“

Додадени 166 бајти ,  пред 1 година
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1933]] 
|[[Мајкл Кејн]] — англиски [[глумец]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1978]] 
|[[Питер ван ден Хогенбанд]] — холандски [[Пливање (спорт)|пливач]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]]