Разлика помеѓу преработките на „Боровичене“

Додадени 37 бајти ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
== Редовни настани ==
Редовно на христијанскиот празник Илинден луѓето од село Боровичене одржуваат годишни празници во текот на три дена.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==