РК Куманово: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија ракометен клуб| clubname = '''РК Куманово''' | image =| | full name = Ракометен Клуб Кум...)
 
сНема опис на уредувањето
| chairman =
| manager =
| league = [[Прва македонска ракометна лига|Прва лига - Група 21]]
| season = [[Прва македонска ракометна лига 2018/19|2018/19]]
| position = 8.