Разлика помеѓу преработките на „9 декември (починале)“

дополнување
(дополнување)
(дополнување)
 
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Андреј (принц на Грција)|Андреј]] — грчки принц.
|-
|valign="top" align="right"|[[1977]] 
|[[Кларис Лиспектор]] — бразилска писателка[[писател]]ка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1993]] 
|[[Дани Бланчфлауер]] — северноирски [[фудбал]]ер, тренер и [[новинар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2008]] 
|[[ДражанДражен Јерковиќ]] — хрватски и југословенски [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2019]] 
|[[Мари Фредриксон]] — шведска [[Поп-музика|поп-пејач]]ка, членка на групата „[[Роксет]]“ (''Roxette'').
|-
|}