Разлика помеѓу преработките на „Струшки вечери на поезијата“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
|-
|[[2016]]<ref>{{цитирање вести|url=http://www.cooltura.mk/literatura/margaret-etvud-od-kanada-dobitnik-na-zlatniot-venec-za-2016|title=Маргарет Етвуд од Канада добитник на Златниот венец за 2016|last=|first=|date=|publisher=Cooltura|accessdate=2016-03-21}}</ref>
|[[Маргарет ЕтвудАтвуд|Маргарет Етвуд]]
|{{знаме|Канада}}
|-