Разлика помеѓу преработките на „Истибања“

Додадени 662 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
|'''1.476'''
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0318,0319 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште и месна заедница с.истибања
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 1.194 гласачи.
 
== Култура и спорт ==
782

уредувања