Општина Чашка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 3 години
Нема опис на уредувањето
* [http://www.caska.gov.mk/ Официјална страница]
* [http://www.2ecarta.com/caska/images/stories/dokumenti/strateski%20dokumenti/Profil%20na%20Opstina%20Caska.pdf „Профил на Општина Чашка“, 2008]
* [httphttps://www.abv.mk/company.aspx?id=26085details/opshtina-chashka Општина Чашка во „АБВ - деловен именик“]
 
 
[[Категорија:Општина Чашка| ]]
Анонимен корисник