Разлика помеѓу преработките на „Ирак“

Одземени 7 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за држава
|native_name = <span style="line-height:1.33em;">{{lang|ar|جمهورية العراق}}<br /> ''Jumhūriyat Al-ʿIrāq'' {{ar icon}}<br /> كۆماری عێراق<br /> Komara Iraqê<ref name="articles1"/> {{ku icon}}</span>
|conventional_long_name = <span style="line-
height:1.33em;">Република Ирак</span>
Анонимен корисник