Разлика помеѓу преработките на „Кралство Унгарија“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 46 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q171150 (translate me))
с
* [http://www.talmamedia.com/ Атлас на Кралството Унгарија од 1914]
 
[[Категорија:КралстваКралство Унгарија| ]]
[[Категорија:Историја на Унгарија во средниот век]]
[[Категорија:Унгарија во раниот нов век]]
[[Категорија:Унгарија во новиот век]]
[[Категорија:Поранешни кралства|Унгарија]]
[[Категорија:Хрватска во средниот век]]
[[Категорија:Србија во средниот век]]
[[Категорија:Историја на Трансилванија]]