Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Додадени 70 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
{{УНЕСКО-заштитен}}
{{Грција-никулец}}
{{Шаблон:Светско наследство во Грција}}
 
[[Категорија:Список на објекти заштитени од УНЕСКО]]
[[Категорија:Места во Грција]]