Разлика помеѓу преработките на „Васил Ивановски“

с
Регионот Македонија, а не државата, човекот е роден во Егејска Македонија, денешна Грција.
с (Регионот Македонија, а не државата, човекот е роден во Егејска Македонија, денешна Грција.)
| родено-име =
| роден-дата = 18 октомври 1906
| роден-место = [[Оловраде|Ловраде]], [[Костур (град)|Костур]]ско, [[Македонија (регион)|Македонија]] ([[Османлиска империја]])
| починал-дата = 1991
| починал-место = [[Софија]], [[Бугарија]]
3.453

уредувања