Лагуна Брава: Разлика помеѓу преработките

Додадени 50 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: {{Infobox lake | lake_name = Лагуна Брава <br/>Laguna Brava <br/>Yolnabaj | image_lake = Neila.Laguna brava.JPG | caption_lake = Поглед на езеро...)
 
Нема опис на уредувањето
| outflow =
| catchment =
| basin_countries = {{ГВАГУМ}}
| length = 6 [[km]]
| width = 1.2 km
 
[[Category:Езера во Гватемала]]
[[Категорија:Карстни езера]]
 
[[en:Laguna Brava]]