Разлика помеѓу преработките на „Асалско Езеро“

Додадени 53 бајти ,  пред 12 години
+
(+)
==Галерија==
<gallery>
Image:Lake_Assal_3-Djibouti.jpg|LakeСолта Assal,на withАсалското the salt pan on the leftезеро
Image:Lake_Assal_1-Djibouti.jpg|LakeАсалско Assalезеро
Image:DjiboutiLacAssal2.jpg
Image:DjiboutiBayofGoudouk.jpg|BayГудуковиот of Goudoukзалив
Image:DjiboutiLacAssal.jpg|
</gallery>
 
 
{{Commons|Category:Lake Assal|AssalseeАсалско езеро}}
 
[[Category:Езера во Џибути]]