Разлика помеѓу преработките на „Асалско Езеро“

Додадени 526 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Infobox lake | lake_name = Асалско езеро<br>Lac Assal | image_lake = Lake Assal NASA.jpg | caption_lake = | image_bathymetry = | caption_bathymetry = ...)
 
 
 
== Надворешни врски ==
 
*[http://www.djiboutiweb.net/lac_assal.php Асалското езеро на ''djiboutiweb'' (француски)]
*[http://www.artouest.org/web/djibouti/tourisme/lacs/lac_assal.html Асалското езеро на artouest.org (француски)]
*[http://www.impetusinmundum.de/Dokumentation/Album.html?Bildliste=611f1f07-611f1f22x611f1f30-611f1f33x611f1f35x611f1f36x611f1f37&Region=Assalsee Слики од Асалското езеро]
 
== Извор==
*[http://aem.asm.org/cgi/reprint/27/5/819.pdf Микробиолошка студија за хиперсолените езера во Француски Сомалиланд]
 
==Галерија==
 
 
{{Commons|Category:Lake Assal|Assalsee}}
== Извор==
 
*[http://aem.asm.org/cgi/reprint/27/5/819.pdf Микробиолошка студија за хиперсолените езера во Француски Сомалиланд]
 
 
[[Category:Езера во Џибути]]