Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Додадени 22 бајти ,  пред 2 години
* [[НОБ]]
* [[Комунистичка партија на Македонија]]
 
==Надворешни врски==
* [http://www.oldprilep.com/borka-taleski/ Борка Талески], биографија на oldprilep.com
 
{{Народни херои на Македонија}}
[[Категорија:Народни херои на Југославија]]
[[Категорија:Македонски комунисти]]
[[Категорија:Родени во 1921 година]]
[[Категорија:Починати во 1942 година]]