Давид Луис: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
==== {{flagicon|Англија}} Челси ====
*'''{{Трофеј-Англија (Премиер лига)}} [[Премиер лига на Англија|Премиер лига]]''' (1) : [[Премиер лига 2016-2017|2016-2017]]
*'''{{Трофеј-ФА куп}} [[ФА купКуп]]''' (1) : 2011-2012
*'''{{Трофеј-Лига на шампиони}} [[УЕФА Лига на шампиони|Лига на шампиони]]''' (1) : [[УЕФА Лига на шампиони 2011/12|2011-2012]]
*'''{{Трофеј-Куп на УЕФА}} [[Лига Европа]]''' (1) : 2012-2013