Грб на Општина Струмица: Разлика помеѓу преработките

с
ситна поправка
с (илустрирање, дополнување)
с (ситна поправка)
== Останато ==
<gallery>
Податотека:Flag of Strumica Municipality.svg|Знамето на Општина Струмица каде што грбот е претставен во срединатацентарот на горната половина
Податотека:Strumica X (28).JPG|Општинската зграда во Струмица, грбот е нацртан најгоре во круг со бела позадина
</gallery>