Разлика помеѓу преработките на „Британски острови“

с
граматички поправки
с (ситна поправка)
с (граматички поправки)
 
== Поврзано==
[[Податотека:British Isles Euler Diagram 13.svg|мини|лево|400п|Терминологија на британскиот архипелаг. {{en}}]]
* [[Велика Британија]]
* [[Ирска]]