Разлика помеѓу преработките на „Северна Холандија“

нема опис на уредувањето
| area_note =
| area_water_percent =
| area_rank = [[ProvincesПокраини ofво the NetherlandsХоландија|6th nationally6та]]
| area_blank1_title =
| area_blank2_title =
|blank_info = 2015
|blank1_name =  - Total
|blank1_info = €142 милијарди/ [[USD]] 168 billionмилијарди
|blank2_name =  - Per capita
|blank2_info = €51,000/ [[USD]] 60,000<ref>XE.com average EUR/ USD ex. rate in 2015</ref>
13.439

уредувања