Разлика помеѓу преработките на „Роки“

Одземени 9 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
[[Категорија:Американски филмови]]
[[Категорија:Добитници на оскар за најдобар филм]]
[[Категорија:Филмови поврзаниза со спортспортисти]]
[[Категорија:Филмови со Силвестер Сталоне]]
[[Категорија:Филмови на англиски јазик]]