Разлика помеѓу преработките на „Деветаголник“

Додадени 75 бајти ,  пред 4 години
изменета категоризација
(ситна поправка)
(изменета категоризација)
[[Категорија:Многуаголници]]
[[Категорија:Геометриски фигури]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]