Муфтија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
ситна поправка
(нова страница)
 
(ситна поправка)
* [[Улема]]
* [[Кадија]]
* [[ХалифКалиф]]
* [[Мула (ислам)|Мула]]
* [[Шеик]]
[[Категорија:Верски звања]]
[[Категорија:Арабизми]]
[[Категорија:Турцизми]]