Насредин-оџа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 5 години
с
Додадена како статија-никулец
(Создадена страница со: Податотека:Nasreddin (17th-century miniature).jpg|мини|десно|исправено|Минијатура на Насредин Оџа о...)
 
с (Додадена како статија-никулец)
[[Категорија: Турски писатели]]
[[Категорија: Селџуци]]
 
{{никулец}}