Разлика помеѓу преработките на „Крсто Љондев“

Додадени 2 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(ѝ)
име=Крсто Љондев |
портрет= KrsteLiondev.jpg |
px = 100150п |
опис=револуционер на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]]|
наставка= |