Облак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 37 бајти ,  пред 5 години
викификација
(→‎Поврзано: дополнување)
(викификација)
== Надворешни врски ==
* [http://intelekt.mk/dali-znaes/819-oblaci Видови облаци] - Интелект {{mk}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Метеоролошки променливи}}