Разлика помеѓу преработките на „Јованка Радичевиќ“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
 
==Биографија==
Јованка Радичевиќ е родена на [[23 октомври]] [[1986]] година<ref>[http://zrkvardar.mk/vesti/srekjen-rodenden-jovanka-0 официјалнаОфицијална интернет-страница на ЖРК „Вардар“, „Среќен роденден Јованка“ (посетено на 21.10.2016)]</ref> во [[Подгорица]].
 
==Професионална кариера==