Разлика помеѓу преработките на „ФК Лестер Сити“

Менаџерот е сменет,исто така и лигата е сменета,се е точно
с
(Менаџерот е сменет,исто така и лигата е сменета,се е точно)
| chrtitle = Претседател |
| chairman = {{flagicon|Тајланд}} [[Вичаи Раксриаксорн]]
| manager = {{flagicon|АнглијаИталија}} [[НајџелКлаудио ПирсонРаниери]]|
| mgrtitle = Менаџер |
| league = [[ЧемпионшипПремиер лига]] |
| season = [[2011–12 Чемпионшип лига|2011–122015-16]]
| position = ЧемпионшипПремиер лига,Лига 9| 1-тиви |
| website = http://www.lcfc.com
| pattern_la1=_whiteborder
Анонимен корисник