Разлика помеѓу преработките на „5 јули (родени)“

с
викилинк форматирање: 2x [a|ab] → [a]b
(дополнување)
с (викилинк форматирање: 2x [a|ab] → [a]b)
|-
|valign="top" align="right"|[[1889]] 
|[[Жан Кокто]] — [[Франција|француски]] [[Литература|писател]], [[Поезија|поет]], [[дизајн|дизајнер]]ер, [[драма|драматург]]тург, [[бокс|боксерски менаџер]] и [[режисер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1891]] 
100

уредувања