Разлика помеѓу преработките на „Гауда“

Додадени 1.105 бајти ,  пред 3 години
Создадена страница со: Гауда (хол. Gouda,) е град во западна Холандија, во провинцијата Јужна Холандија.Гауда к...
(Создадена страница со: Гауда (хол. Gouda,) е град во западна Холандија, во провинцијата Јужна Холандија.Гауда к...)
(нема разлика)
12.402

уредувања