Разлика помеѓу преработките на „3 јануари (починале)“

Додадени 109 бајти ,  пред 5 години
дополнување
(ситна поправка)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1322]] 
|[[Филип V (Франција)|Филип V]] — француски [[крал]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1924]] 
|[[Јиржи Волкер]] — чешки писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1945]]