Македонски Авиотранспорт: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
'''Македонски Авиотранспорт''' е национална Авиокомпанијаавиокомпанија на [[Република Македонија]], со седиште на аеродромот Александар Велики - Скопје. Оперира на летови од [[Скопје]] и [[Охрид]] до дестинации во [[Европа]].
 
==Историја==